Masussa on liikettä

Evitan mahassa käy melkoinen myllerrys. Huomasin oikeastaan eilen aamulla tätä pientä liikettä ja tänä aamuna siellä mellastettiin oikeen kunnolla. Evita tulikin luokseni kun pienten tassujen hurjat potkut varmasti vähän ihmetyttivät.

Tässä makoillaan siis 51 tai 52 vrk mahan kanssa( enää en tiedä laskeako ensimmäisestä vai toisesta astutuksesta?)

img_7079Wappupäivän ilta, kuten moni edellinenkin ilta oli aurinkoinen ja lämmin. Kävin vielä 22 aikaan koirien kanssa katsomassa Tenon jäätilannetta ja jään reunalla oli tämä…img_7068-1Västäräkistä siis vähäsen! Kesää odotellessa vähän tunnelmallisia ilta-aurikokuvia haukuista

img_7059img_70552img_7065img_7005img_7001

Yksi ajatus artikkelista “Masussa on liikettä

  1. Liisa & co.

    Onpa iso masu, kohta poksahtaa:) Mukavat tunnelmakuvat taas kiitos. Luulin tänään nähneeni pääskysen, mutta ei ollutkaan – mikä lie ilmojen imitaattori!

    Vastaa

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s